Mięśnie kegla

Coraz więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

kulki do ćwiczeń pochwy

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezmiernie błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym porządniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtedy lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które wypada następnie jak na ogół powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *