5 sposobów na ładne pięty

Chcesz aby twoje stopy wyglądały ładnie latem i przez cały rok? , stosuj tych pięć prostych zasad a uzyskasz oczekiwane efekty.

  1. 1.     Zanurzaj stopy w kąpieli – nawet codziennie na 10 – 15 minut w soli morskiej, lub naparem z ziół. Kąpiel poprawi ukrwienie skóry, zmiękczy ja uwolni nogi od zmęczenia.
  2. 2.     Złuszczaj regularnie – suchy naskórek. Rób to 2 – 3 razy w ciągu tygodnia specjalna tarką do stóp lub pumeksem do pięt. Możesz też masować pięty peelingiem, do stóp.
  3. 3.     Stosuj kremy – przynajmniej raz dziennie. Używaj preparatów z olejkami roślinnymi i mocznikiem, który zmiękcza skórę, a także zapobiega pękaniu pięt.
  4. 4.     Noś wygodne buty – przede wszystkim muszą być dopasowane do rozmiaru twojej stopy, nie za mały ani za duże. Poobcierane pięty bolą i fatalnie się prezentują w sandałkach. Może powstawać też zgrubienie które pęka i piecze.
  5. 5.     Regeneruj skórę nocą. Gdy poczujesz, że pięty są mocno przesuszone zastosuj tygodniową kurację. Użyj wówczas kremu, silnie nawilżającego i śpij w bawełnianych skarpetkach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *